W czerwcu Gminna Biblioteka Publiczna w Puszczy Mariańskiej przystąpiła do Mazowieckiego Konsorcjum Bibliotek Publicznych, dzięki czemu zwiększyła swój księgozbiór. Czytelnicy mają bowiem dostęp do cyfrowej wypożyczalni Legimi.

– W ramach umowy przystąpienia do konsorcjum zakupiliśmy pakiet kodów dostępu do Legimi, które są do dyspozycji czytelników za darmo. Jedyny warunek, to należy być zarejestrowanym czytelnikiem naszej biblioteki lub filii. Zapraszamy do biblioteki, ilość kodów ograniczona – mówi dyrektor placówki Bożena Łukasik- Jędrzejewska.

Jak korzystać z internetowej wypożyczalni Legimi:

  1. Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Puszczy Mariańskiej lub Filii Bibliotecznej w Bartnikach.
  2. Odebrać w bibliotece gminnej bezpłatny kod dostępu do Legimi.
  3. Na stronie http://www.legimi.pl/mazowieckie/ należy:

– a) dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto),

– b) zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, komputer, smartfon, tablet) z wykorzystaniem kodu otrzymanego w bibliotece.

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał – inaczej wygasa, po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc, kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 16 lat. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Czytelnicy z nieuregulowanymi zobowiązaniami wobec Biblioteki, w celu otrzymania kodu dostępu do Legimi, muszą w pierwszej kolejności rozliczyć się z zaległych wypożyczeń. Do czytania e-booków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: http://www.legimi.pl/mazowieckie/ dostępną na iOS, Android, Windows 8 i 10 oraz Windows Phone.