W Puszczy Mariańskiej odbyły się gminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego, wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować naszą Gminę podczas eliminacji powiatowych. Następnie wybrani recytatorzy wystąpią podczas 47. edycji konkursu „Warszawska Syrenka”. Konkurs ten ma na celu rozwijanie zainteresowań i wrażliwości dzieci, doskonalenie wyrazistej mowy, prawidłowego interpretowania utworu, rozwijanie pamięci, zasobu słownictwa, kształcenie odwagi i śmiałości. Do konkursu gminnego zgłoszonych zostało 57 uczestników, z czego przystąpiło 51.

Jury w składzie:

  1. Pani Ewa Laskowska,
  2. Pani Beata Marcinkowska,
  3. Pani Bożena Łukasik-Jędrzejewska,

po wysłuchaniu prezentacji wszystkich uczestników eliminacji gminnych, przy uwzględnieniu regulaminowych kryteriów konkursu, postanowiło przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych następującym osobom:

Kategoria wiekowa klas I – III :

I miejsce – Ignacy Koźbiał („Żabka Mania spod Poznania”, Hanna Niewiadomska)

II miejsce – Agata Stopińska („Ziółko”, Maria Terlikowska)

III miejsce – Oliwia Troszczyńska („Kaczka Dziwaczka”, Jan Brzechwa)

wyróżnienie – Alan Piekarski(„Kaczki”, Jan Brzechwa)

Kategoria wiekowa klas IV – VI :

I miejsce – Dawid Hejduk („Dwie gaduły”, Jan Brzechwa)

II miejsce – Jakub Zarzycki(„Dwa jeże”, L.J. Kern)

III miejsce – Nikola Szeliga („Kapelusz”, L.J. Kern)

wyróżnienie – Oliwia Kot („kot”, Jan Brzechwa)

Kategoria wiekowa klasy VII – VIII :

I miejsce – Mateusz Marcinkowski („ O kramach z książkami…”, Marian Załuski)

II miejsce – Maria Zarębska („R”, L.J. Kern)

III miejsce – Hanna Filutowska („Gdzie kochają nas”, Agnieszka Osiecka)

wyróżnienie – Julia Kamińska („Miłość szczęśliwa” W. Szymborska)

Jury postanowiło, że w eliminacjach powiatowych niniejszego konkursu, które odbędą się  Mszczonowskim Ośrodku Kultury, w dniu 20 marca 2024 roku, o godzinie 10.00, Gminę Puszcza Mariańska reprezentować będą uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, tj.: Ignacy Koźbiał, Dawid Hejduk, Mateusz Marcinkowski, oraz Maria Zarębska. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach tego konkursu. Jury składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za zainteresowanie oraz tak liczny udział w eliminacjach gminnych. Podziękowania kieruje również do nauczycieli, rodziców i opiekunów za rozpropagowanie, zachęcenie oraz przygotowanie tak licznej grupy dzieci i młodzieży do udziału w tym konkursie.