„Pomocne Łapki” licealistów

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego imienia Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej zakończyły swoją szlachetną akcję pomocy.

W ramach „Pomocnych Łapek” zebrały 3262 złotych w ramach zrzutki w Internecie oraz 220 złotych ze zbiórki na Facebooku.

Licealistki pieniądze przekazały fundacji, mają pomóc w leczeniu dzieci.

Uczennice w kwietniu postanowiły pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które są pod opieką Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Mówiły: „Chcemy, by mogły one przeżywać swoją chorobę we własnych domach tam, gdzie są z rodzicami i rodzeństwem, czują się bezpieczne i otoczone miłością. Żeby ich życie było pozbawione cierpienia, strachu, rozłąki z bliskimi. Żeby lekarze i pielęgniarki mogli codziennie do nich dojeżdżać i się nimi opiekować. Czas nieuleczalnie chorych dzieci jest krótki. Razem możemy sprawić, że będzie dobry” podkreślały Ania, Agata, Klaudia, Zuzia, Oliwka, Julka, Olga, Kinga, Nikola i Paulina.

Uczennice wzięły udział w olimpiadzie „Zwolnienie z teorii”, w jej ramach organizowana była właśnie pomoc dla hospicjum.

Licealistki jak podkreślają wiedzą jak kosztowana jest opieka oraz leczenie podopiecznych fundacji. Utworzyły profil na Facebooku i zachęcały do włączenia się w zbiórkę, znalazły ludzi dobrej woli i wrażliwych serc, którzy włączyli się w akcję.

Licealistki przyznają, że to nie będzie ich ostatnia tego typu inicjatywa.