Zdjęcie Stowarzyszenia Rodzin Familia Kamion z akcji "Posprzątali Kamion"

Chcieli posprzątać swoją okolicę i to zrobili. Blisko czterdzieści osób, mieszkańcy Kamiona i członkowie klubu Lodołamacz wzięło udział w sprzątaniu świata.

– To nasze powolne wyjście z lockdownu – mówi Agata Grzejszczak ze Stowarzyszenia Rodzin Familia Kamion i radna gminy.

Zebrali dwie duże przyczepki śmieci, w rowach i przy drogach było wszystko, od opon po zużyte butelki.

Sprzątanie rozpoczęło się od brzegu rzeki Rawki, czyli miejsca gdzie zwykle odbywają się imprezy stowarzyszenia. Do tego udało się uporządkować dwie kapliczki.

– Mamy wiele planów i już pozyskaliśmy pieniądze z fundacji Pepcolandia na zorganizowanie Festiwalu Teatralno-Kinowego w naszej miejscowości – dodaje Agata Grzejszczak.

Grant w wysokości 5 tys. złotych pozwoli latem zaprosić najmłodszych na przedstawienie teatralne w plenerze, będzie też kino plenerowe.

Impreza odbędzie się jak zwykle nad brzegiem rzeki Rawka w Kamionie, tam też planowane są za miesiąc Wianki, ale w okrojonym zakresie.

Imprezy jesienno- zimowe zaś odbywają się w remizie strażackiej, czyli w siedzibie stowarzyszenia.

Stąd też płyną dobre wieści. Stowarzyszenie pozyskało z Lokalnej Grupy Działania Kraina Rawki grant w wysokości 50 tys. złotych na zainstalowanie w budynku ogrzewania.

Obiekt przechodzi generalny remont. Udało się już między innymi dobudować część gospodarczą, są natryski dla strażaków, większa kuchnia, szatnie, część rekreacyjna, wymieniona została podłoga, są sufity powieszane.

Metodą gospodarską mieszkańcy planują pomalować nową część budynku.

 

Fot. Stowarzyszenie Rodzin Familia Kamion