Utrudnienia w ruchu w związku z protestem

W związku z kolejnym protestem, dotyczącym budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w piątek 10.06.2022 r. w godzinach od 16.30 do 18.30 w powiecie żyrardowskim będzie utrudniony ruch na drodze S-8, DK-50, W-719. Policjanci będą kierować podróżnych na przygotowane objazdy. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dokładne planowanie podróży.

Protest tego dnia w powiecie żyrardowskim planowany jest na drogach wojewódzkich i krajowych, ale dotyczy także drogi S-8 w miejscowości Mszczonów. Uczestnicy protestu będą przemieszczać się w obrębie ronda w miejscowości Wiskitki oraz Mszczonów – S8 jak i na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Jaktorowską w Żyrardowie w godzinach 16.30-18.30.

Osoby jadące z Sochaczewa w kierunku Grójca będą kierowani przez policjantów objazdem w kierunku Łowicza ( droga K-92 a następnie K-70). Utrudnienia te dotyczą w szczególności ruchu tranzytowego.

Zostanie zablokowany zjazd w kierunku Żyrardowa z Autostrady A-2 oraz drogi krajowej nr 50 w miejscowości Wiskitki. Zakaz jazdy będzie dotyczył każdej osoby poruszającej się pojazdem.

Zablokowane będzie również skrzyżowanie w Żyrardowie ul. Jaktorowska z ul. Mickiewicza (przy McDonald’s).

Podróżujący drogą S-8 nie będą mogli korzystać z węzła w Mszczonowie, które łączy się z ul. Północną. Wyłączony z ruchu zostanie również odcinek drogi DK-50 Grójec – Żyrardów.

Dla osób poruszających się drogą S7 zostanie zablokowany zjazd w Grójcu na drogę krajową DK-50.

W związku z utrudnieniami prosimy wszystkich kierujących o dokładne planowanie podróży i szczególną ostrożność, a tam, gdzie jest to możliwe wybieranie dróg alternatywnych oraz o stosowanie się do informacji na znakach drogowych oraz do poleceń funkcjonariuszy. Policjanci będą na bieżąco nadzorować ruch na odcinkach dróg objętych protestami i kierować podróżnych na objazdy.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk
Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/wzy/aktualnosci/68291,Utrudnienia-w-ruchu-w-zwiazku-z-protestem.html

  1. Blokady dróg